Andaluzja – hiszpański lider eksportu owoców i warzyw! Zapraszamy na targi Fruit Logistica w Berlinie.

 Extenda, Agencja Promocji Regionu Andaluzji, ma przyjemność zaprosić Państwa do odwiedzenia Pawilonu Andaluzji na Targach Fruit Logistica, które odbędą się 6-8 lutego 2013 w Berlinie. 

Kolejny rok z rzędu Andaluzja prezentuje swoją ofertę na tej największej imprezie targowej w Europie poświęconej sektorowi świeżych warzyw i owoców. Znajdziecie nas Państwo w Hallu nr 18 (wejście północne).

Andaluzyjski eksport owoców i warzyw wzrósł o 9,8% w ciągu 10 pierwszych miesięcy 2012 roku w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Region zajmuje pozycję lidera w eksporcie Hiszpanii, będąc odpowiedzialny za ponad 1/3 wartości eksportu całego kraju.

Firmy andaluzyjskie na Fruit Logistica 2013:
Freshuelva, Grufesa, Onubafruit, Surexport, Agrícola El Bosque, Hortifrut y el Puerto de Huelva; Cooperativa San Francisco, Centro Sur, Los Gallombares, Procam, Espárrago de Granada y Fulgencio SPA; Vegacañada, Agroponiente, Nature Choice, Vicasol, Unica Group y la Fundación Bahía Almeriport, el Puerto de Sevilla, Asociafruit, Freshroyal, Primorfruit y Camporico, el Puerto de Algeciras.

Pracownicy Extendy będą służyć Państwu pomocą na stoisku A-01/ Hall 18. Firmy zainteresowane współpracą z producentami owoców i warzyw z Hiszpanii zachęcamy też do kontaktu z biurem Extenda w Warszawie.

 

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą Andaluzji na FruitLogistica. Z nowości branżowych, podczas targów dowiedzieliśmy się, że po trzech latach badań w Granadzie rozpoczyna się produkcję truskawki w okresie niedostępności tego produktu w innych częściach Hiszpanii. Truskawka z Granady pojawi się na rynku już od października/listopada, czyli dużo wcześniej niż w rejonie Huelva, znanym z produkcji i eksportu truskawki na początku roku kalendarzowego. Wczesna uprawa truskawki w Granadzie będzie możliwa dzięki wyjątkowym warunkom klimatycznym strefy tropikalnej położonej wzdłuż linii brzegowej. Jest to jedyne miejsce w Europie gdzie możliwa jest uprawa owoców tropikalnych takich jak mango, czerymoja czy awokado. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Magdalena Walerysiak Aktualności, Targi