„Misją Extendy jest przybliżanie bogatej oferty andaluzyjskich towarów i usług oraz ułatwianie kontaktów biznesowych z przedsiębiorstwami andaluzyjskimi”

 

Uczestnicząc w międzynarodowej wymianie produktów i współtworząc gospodarkę globalną polskie firmy starają się dotrzeć do dostawców najlepszych produktów na całym świecie.

W tych poszukiwaniach proponujemy Państwu przyjrzenie się ANDALUZJI, jednemu z najciekawszych regionów Hiszpanii,  coraz bardziej aktywnemu w handlu międzynarodowym. Hiszpańska Andaluzja to region „nieodkryty”, w którym możemy znaleźć prawdziwe „perły” w postaci firm i produktów o bardzo dużym potencjale międzynarodowym.

Obecnie w Polsce panuje „moda” na Hiszpanię. Język hiszpański jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się jezyków obcych, a firmy hiszpańskie aktywnie działają na polskim rynku. Fakt ten nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę, że kraj ten stanowi niewykorzystane źródło najwyższej jakości produktów z różnych sektorów, od produktów spożywczych (oliwa z oliwek, oliwki, wina, owoce, warzywa i wędliny), poprzez dobra konsumpcyjne (obuwie, biżuteria, wyroby skórzane, meble, moda i akcesoria), aż po konkurencyjne materiały budowlane (kamień naturalny, ceramika budowlana, itp.). Przekonało się o tym wiele firm zajmujących się importem i dystrybucją produktów pochodzenia iberyjskiego.

Pomimo dystansu geograficznego, Polska i Hiszpania były zawsze sobie kulturowo bliskie. Polscy przedsiębiorcy, którzy od lat robią interesy z Hiszpanami, bardzo cenią sobie ich autentyczność i otwartość. Cechą wspólną Polaków i Hiszpanów jest umiejętność improwizacji i pozytywne spojrzenie na przyszłość.

Przedsiębiorstwa z Regionu Andaluzji to w dużej mierze firmy rodzinne, przekazywane z pokolenia na pokolenie. To firmy podążające z duchem czasów i modernizujące się z dnia na dzień, jednak zawsze pamiętające o korzeniach, wartościach takich jak dziedzictwo kultury pozostawione przez przodków.

Silne więzi społeczne cechujące mieszkańców południowej części Hiszpanii obecne są również w biznesie. W Andaluzji znajdą Państwo solidnych partnerów handlowych, dla których wartością jest długotrwała współpraca.

Rolą Agencji Promocji Regionu Andaluzji EXTENDA jest przybliżenie Państwu oferty produktów pochodzących z Andaluzji oraz pomoc w dotarciu do najlepszych partnerów i dostawców. Pragniemy przyczynić się do Państwa sukcesu we współpracy z firmami z Hiszpanii.

Więcej informacji dotyczących produktów pochodzących z Andaluzji oraz naszych usług uzyskają Państwo na tej stronie internetowej. Serdecznie zapraszam do kontaktu z naszym biurem.

 

Marcin Siemdaj

Dyrektor Biura Promocji Gospodarczej w Polsce