Grupo Cosentino otwiera pierwszy magazyn w Polsce

Grupa Cosentino, lider w sektorze kamieniarskim, wchodzi na polski rynek i otwiera pierwsze Cosentino Center, tj. połączenie biura, magazynu i showroomu, co pozwoli od tej pory świadczyć profesjonalne usługi logistyczne i doradcze polskim klientom.

Tym samym firma wzmacnia swoją obecność na kontynencie europejskim, gdzie posiada 47 “centrów logistycznych zlokalizowanych w 16 krajach Europy. Wejście na polski rynek to część aktywnej polityki dywersyfikacji geograficznej i rozwoju kanałów dystrybucji. W 2018 roku firma zamierza dalej konsolidować swoją pozycję na kontynencie, dzięki inauguracji centrów w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Europie Środkowej i Skandynawii.

Polskie „Centrum”, w które firma zainwestowała ponad 1 mln euro (4,4 mln PLN), jest położone w miejscowości Parzniew, na zachód od Warszawy. Magazyn i biuro zajmują powierzchnię 3.500 m2, co daje możliwość składowania ok 10.000 płyt kamiennych równocześnie.

Oficjalna inauguracja polskiego “Cosentino Center” odbyła się 14 września 2018 r., a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. Ambasador Hiszpanii w Polsce Pan Francisco Javier Sanabria Valderrama oraz Wiceprezes Cosentino na Europę, Pan Pedro Parra. Extenda, Agencja Promocji Regionu Andaluzji obok Ambasady Hiszpanii była oficjalnym partnerem wydarzenia.

Siedziba główna Grupy Cosentino znajduje się w Almerii, w Hiszpanii (Region Andaluzji). Firma sprzedaje swoje produkty w ponad 110 krajach. Obecnie sieć handlowa firmy działa na 40 rynkach, a na 29 znajdują się własne magazyny i viura. Cosentino posiada 8 fabryk (7 w Almerii i 1 w Brazylii), 1 Inteligentne Centrum Logistyczne w Hiszpanii oraz ponad 120 biur i magazynów rozrzuconych po całym świecie. Ponad 90% obrotów firmy pochodzi z rynków zagranicznych.

Więcej informacji o Grupie Cosentino na https://www.cosentino.com/pl-pl/