HICRON – wrocławska firma IT zainwestowała w Andaluzji

Wszystkie polskie firmy z sektora technologii, komunikacji i informatyki (ICT), które są zainteresowane inwestycjami w hiszpańskiej Andaluzji, zachęcamy do zapoznania się z historią wrocławskiej firmy Hicron, która w 2021 r. otworzyła biuro w Maladze, na terenie Andaluzyjskiego Parku Technologicznego (PTA – TechPark Malaga).

Hicron świadczy usługi informatyczne i biznesowe dla dużych i średnich firm na całym świecie, w tym w Australii, Stanach Zjednoczonych, na Bliskim Wschodzie i w Europie. Firma specjalizuje się w rozwoju, wdrażaniu i utrzymaniu rozwiązań SAP oraz rozwiązań w chmurze.

Hicron, zgodnie ze swoją strategią, planuje i działa globalnie, ma swoje oddziały w Polsce, w Australii i w Szwajcarii, a od niedawna, dzięki skromnej pomocy biura Extenda w Polsce i innych instytucji andaluzyjskich – również w Hiszpanii.

Jak to się wszystko zaczęło? W kwietniu 2021 do biura Extenda w Warszawie zadzwonił Szymon Włochowicz, COO Hicron, aby porozmawiać po polsku o możliwościach inwestycji w Andaluzji, a dokładniej otwarciu tam biura wrocławskiej firmy.

Spośród innych europejskich lokalizacji Hicron wybrał rekomendowany przez nas Andaluzyjski Park Technologiczny, ponieważ jak mówi Michał Guzek, CEO Hicron, firma jest przekonana, że oddział w Maladze pozwoli Hicronowi skuteczniej osiągnąć cele i efektywnie odpowiadać na potrzeby klientów.
Szymon Włochowicz, COO firmy dodaje, że „otwarcie biura w Hiszpanii to kamień milowy w historii firmy Hicron. Przy wyborze lokalizacji dla tej inwestycji braliśmy pod uwagę szereg kryteriów, takich jak przyjazne i stabilne środowisko wsparcia biznesu, potencjalny dostęp do talentów oraz niezaprzeczalna atrakcyjność lokalizacji dla obecnych i przyszłych pracowników. Zależało nam na tym, aby wybrany kraj był członkiem Unii Europejskiej i miał dobre połączenia lotnicze z innymi krajami. Lokalizacja w Maladze jest doskonałą odpowiedzią na wszystkie te potrzeby. Kluczowe znaczenie miały również inne aspekty, takie jak podobieństwa do Polski w zakresie ustawodawstwa i kultury biznesowej.

Po pierwszym kontakcie z przedstawicielstwem Extenda w Polsce, Hicron mógł liczyć na wsparcie innych agencji andaluzyjskich takich jak IDEA, Invest in Andalucia czy centrala Extenda w Sewilli. Nasze wspólne działania zaowocowały otwarciem biura Hicron w Maladze w końcu 2021 r. Następnie 30 marca 2022 roku, na terenie ww. Parku Technologicznego odbyła się oficjalna inauguracja Hicron Digital Hub, S.l., w którym uczestniczył również dyrektor Extenda w Polsce Marcin Siemdaj.

Dziękujemy Hicronowi za zaufanie i trzymamy kciuki za dynamiczny rozwój firmy w Andaluzji, a z tego co nam wiadomo, plany są bardzo ambitne. Hicron chce stworzyć kilka w pełni funkcjonujących zespołów, które będą wspierać realizację projektów informatycznych dla międzynarodowych klientów. Zatrudnione zostały już pierwsze osoby, a rekrutacje trwają…

Hicron podkreśla, że Andaluzyjski Park Technologiczny i Malaga to doskonałe miejsce na nowe biuro firmy. Firma nie jest osamotniona w swojej opinii: ponad 600 przedsiębiorstw już podjęło decyzję o otwarciu swych oddziałów w Parku, wśród nich globalne marki takie jak Huawei, Orange, Siemens czy Vodafone.