Hiszpańskie kolektory słoneczne

Firma TERMICOL została założona w 2001 roku i w krótkim czasie stała się liderem w sektorze energii odnawialnej w Hiszpanii. Obecnie udział firmy w rynku kraju wynosi 10%.

Wizyta handlowa firmy TERMICOL w Polsce odbędzie się w grudniu. Będzie to okazja do poznania przedstawicieli firmy oraz omówienia warunków ewentualnej współpracy. 

Firma TERMICOL w swojej ofercie posiada szeroką gamę płaskich kolektorów słonecznych, spełniających najwyższe normy jakości, o czym świadczy zdobyty w 2005 roku certyfikat jakości ISO 9001. Firma jest w stanie wyprodukować 240.000 m² powierzchni kolektorów słonecznych rocznie.

Więcej informacji na temat firmy oraz jej produktów znajdą Państwo na stronie internetowej www.termicol.es. Jeśli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy z firmą TERMICOL, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Warszawie.

Potencjał źródeł energii odnawialnej w Polsce jest duży, jednak zużycie tego typu energii w porównaniu do innych krajów UE wciąż jest dość niskie. W Andaluzji sektor energii słonecznej odgrywa bardzo dużą rolę, biorąc pod uwagę, że liczba godzin nasłonecznienia w roku wynosi ponad 3000. Ok. 40% mocy powstałej dzięki energii fototermicznej w Hiszpanii pochodzi właśnie z tego południowego regionu. Spotkanie z firmą TERMICOL może być okazją do nawiązania współpracy handlowej w branży, która dopiero rozwija się w Polsce.

Warto również dodać, że w czerwcu br. zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał z sześcioma bankami umowy uruchamiające program dopłat do kredytów bankowych na zakup i montaż kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej oraz aparatury potrzebnej do instalacji. Program finansowy obejmuje również dofinansowanie kosztów sporządzenia projektu budowlanego. Dotacja ma formę umorzonego w 45% kredytu udzielanego przez banki i dotyczy osób prywatnych oraz wspólnot mieszkaniowych niepodłączonych do sieci ciepłowniczej. Program rozpoczął się latem br. i jest dostępny w ok. 4,5 bankach na terenie całej Polski. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie Funduszu www.nfosigw.gov.pl