I Krajowy Kongres o Zielonym Wodorze – misja handlowa do Andaluzji (7-9 luty 2024, Huelva)

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w I Krajowym Kongresie o Zielonym Wodorze                (I National Congress on Green Hydrogen), który odbędzie się w Hiszpanii, w mieście Huelva w dniach 7 – 9 luty 2024 r.

Kongres będzie wyjątkowym wydarzeniem w kontekście działań podjętych przez rządy wielu państw w Europie i na Świecie w zakresie stopniowej dekarbonizacji przemysłu przy zastosowaniu zielonego wodoru, który według opublikowanej przez Unię Europejską strategii wodorowej, ma być jednym z kluczowych paliw w zachodzącej obecnie transformacji energetycznej.

Na wodorowej mapie Hiszpani to właśnie Andaluzja oraz Huelva stanowią doskonały kierunek do rozwijania produkcji zielonego wodoru z odnawialnych źródeł energii ze względu na swoje strategiczne położenie oraz panujący tam klimat. Jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych lokalizacji w Europie pod względem zdolności wytwarzania energii wiatrowej i fotowoltaicznej (ponad 80% kosztów produkcji zielonego wodoru pochodzi z kosztów odnawialnej energii elektrycznej). Region Andaluzji posiada także odpowiednią infrastrukturę w tym piąty pod względem wielkości port europejski Algeciras znajdujący się przy Cieśninie Gibraltarskiej. Andaluzja to doświadczone centrum naukowo-przemysłowe działające w obszarze wytwarzania i wykorzystywania energii odnawialnych, wdrażające projekty badawczo-rozwojowe prowadzone przez Andaluzyjski Klaster Wodorowy (Asociación Andaluza de Hidrógeno Verde).

Podczas Kongresu, który będzie miał charakter międzynarodowy będzie można uczestniczyć m.in. w panelach dotyczących produkcji, magazynowania zielonego wodoru, a także rozwijania technologii wodorowych w regionie Andaluzji, a także zapoznać się z profilem i działalnością wspomnianego wyżej Klastra i projektem Andaluzyjskiej Doliny Wodorowej. Wydarzenie będzie też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy z andaluzyjskimi firmami reprezentującymi wspomniany sektor podczas sesji networkingu i spotkań B2B.

Pragniemy również podkreślić, że Komitetowi Honorowemu wydarzenia przewodniczy Król Hiszpanii Filip VI.

Więcej informacji na temat Kongresu znajdziecie Państwo na stronie wydarzenia: https://congresohidrogenoverde.com/index.php/en/

Program wydarzenia: https://congresohidrogenoverde.com/index.php/en/program

Mając na uwadze powyższe, szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w Kongresie Wodorowym w Huelvie polskich inwestorów zainteresowanych andaluzyjskim rynkiem wodorowym, jak również firmy z sektora energii odnawialnej, chemicznego, rolniczego, logistyki i transportu czy też gospodarki wodnej, które chcą poznać region Andaluzji w kontekście importu technologii wodorowych i zielonego wodoru, jak również podjąć współpracę partnerską z andaluzyjskimi firmami/podmiotami w tym zakresie.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji. Ostateczną decyzję o zaproszeniu Uczestnika z Polski podejmuje centrala Agencji Andalucía TRADE w Sewilli wraz z organizatorami Kongresu.

Organizatorzy zachęcają zainteresowane osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w Kongresie w sposób stacjonarny, do zdalnego śledzenia transmisji on-line. Klikając poniższy link zostaną Państwo przekierowani na stronę rejestracji w celu uzyskania dostępu do transmisji strumieniowej:

LINK DO FORMULARZA 

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z naszym warszawskim biurem pod numerem telefonu +48 22 617 84 08 lub mailowo polonia@andaluciatrade.es