MALAGA ZORGANIZUJE EXPO 2027?

MALAGA KANDYDATEM HISZPANII DO ORGANIZACJI WYSTAWY ŚWIATOWEJ EXPO 2027

7 czerwca 2022 Hiszpania przedstawiła oficjalną kandydaturę andaluzyjskiej Malagi jako kandydata do organizacji Wystawy Światowej EXPO 2027.

Hasło przewodnie tego pięknego nadmorskiego miasta to „Miejska Era: w kierunku zrównoważonego miasta. Obywatele, innowacje i środowisko”. Tematy zawarte w haśle pokrywają się z celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych 2030: sprawić, by wzrost i rozwój były kompatybilne z ochroną środowiska.

Malaga Expo 2027

Organizacja wystawy EXPO 2027 w Maladze pozwoliłaby na wymianę wiedzy i rozwiązań tak, by nasze miasta stały się miejscami jak najbardziej przyjaznymi do mieszkania oraz na podzielenie się doświadczeniami naukowymi, technologicznymi i gospodarczymi w zakresie zrównoważonego rozwoju miejskiego.

MIASTO

Malaga, stolica Costa del Sol, to jedno z miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów z całego świata. Międzynarodowe uznanie dla miasta zostało ugruntowane w ostatnich latach dzięki wyjątkowej transformacji w dziedzinie innowacji i kultury.

Malaga Expo 2027

Wystawa Expo 2027 zostałaby zorganizowana w zachodniej części miasta. W pobliżu znajdują się Uniwersytet w Maladze,  Park Technologiczny PTA, lotnisko Malaga COSTA DEL SOL i Centrum Targowo –  Kongresowego. Powierzchnia wystawy wyniosłaby 250.000 m2

Malaga Expo 2027

Dostępna powierzchnia do organizacji Expo 2027 w Maladze to 800.000 m2. Wliczają się w nią  tereny na wschód i zachód od głównego miejsca Wystawy, z bogatym zapleczem logistycznym i hotelowym. Znajdują się one w pobliżu dworca kolejowego w Maladze, z którego podróż do stolicy Hiszpanii – Madrytu szybką koleją AVE to zaledwie 2,5 godziny.

Po zakończeniu Expo 2027 Malaga wykorzysta infrastrukturę do dalszego rozwoju miasta, przekształcając ją w nowe dzielnice mieszkaniowe i handlowe, a także centra naukowe i badawcze.

Malaga ma 580 tysięcy mieszkańców. W mieście jest już infrastruktura niezbędna do ugoszczenia Wystawy Światowej w 2027 roku. Malaga ma międzynarodowe lotnisko, sieć połączeń kolejowych i drogowych, a także doskonałe zaplecze hotelowe, które wzmocni metropolitalny charakter Wystawy.

Expo odbyłoby się w Maladze między 5 czerwca a 5 września 2027 roku.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego Malagę jako kandydata Hiszpanii do organizacji Wystawy Światowej EXPO 2027:

Czy jest lepsze miejsce na Wystawę Światową? Według Extenda Polska oczywiście nie, dlatego mocno trzymamy kciuki za sukces Malagi jako kandydata do organizacji EXPO 2027!