Nagrody ALAS rozdane!

Nagrody ALAS (hiszp. skrzydła) zostały przyznane w 5 kategoriach, z których dwie („25 lat procesu internacjonalizacji” oraz „Importer andaluzyjskich produktów”) zostały wprowadzone dopiero w najnowszej edycji konkursu. Firmy, które zostały wybrane przez jury w tych kategoriach to odpowiednio: Grupo Medina z Huelvy (www.grupomedina.com) oraz amerykański importer The Culinary Collective. Zwycięzcy pozostałych trzech kategorii: „Rozpoczęcie eksportu”, „Eksporter” oraz „Implantacja za granicą” to odpowiednio firmy: Xtraice S.L. (www.xtraice.com), Vircell S.L. oraz Grupo Faasa (www.faasa.org).
W uroczystości, która zbiegła się z obchodami 25 lecia istnienia Extendy, uczestniczyli: sekretarz ds. Handlu Zagranicznego, Alfredo Bonet; prezes Junta de Andalucia, Antonio Griñán; minister gospodarki przy Junta de Andalucia, Antonio Ávila; burmistrz miasta Punta Umbría, Gonzalo Rodríguez oraz prezes Andaluzyjskiej Rady Izb Gospodarczych, Antonio Ponce.
Od ponad roku obserwujemy wzrost w andaluzyjskim eksporcie. Dostępne dane (styczeń-listopad 2010) pokazują, że w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy 2010 roku wskaźnik eksportu był wyższy niż w całym 2009 roku. Wzrost eksportu w 2010 roku wynosi 27.9 %, natomiast wartość towarów sprzedanych za granicę- 16.795 euro. To więcej niż w 2008 roku, w którym Andaluzja awansowała na czwarte miejsce wśród wspólnot autonomicznych Hiszpanii pod względem eksportu, i który był jak dotąd najlepszy dla andaluzyjskiej gospodarki.

 

Magdalena Walerysiak Aktualności