Webinar o sektorze fotowoltaicznym w Polsce

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że polskie biuro Agencji EXTENDA wraz z kancelarią Compliance Partners oraz firmą I+D Energias, zorganizowało w dn. 19 listopada 2020 r. webinar poświęcony szansom biznesowym dla firm andaluzyjskich z sektora fotowoltaicznego zainteresowanych ekspansją na rynku polskim.

Głównymi Prelegentami webinaru byli:

Pan Mec. Tomasz MRÓZ, Associate Partner w kancelarii Compliance Partners Szpytka sp.k. – przedstawił sytuację i tendencje na rynku energii odnawialnych w Polsce, strategię rządu polskiego i fundusze wsparcia na rozwój instalacji fotowoltaicznych, w kontekście szans biznesowych dla firm z Andaluzji. Podobnie, opisał z punktu widzenia procedur prawnych proces inwestycyjny, przez który należy przejść, aby skutecznie pozyskiwać i realizować projekty fotowoltaiczne w Polsce.

Pan Marek E. LEWANDOWSKI, International Business Developer w firmie I+D Energías – podzielił się doświadczeniami hiszpańskiej firmy, która od kilku lat z powodzeniem realizuje projekty na rynku polskim. Przeprowadził uczestników webinaru przez etapy projektowania i budowy farmy fotowoltaicznej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystyki projektów dostępnych na polskim rynku, specyfiki kontaktów z polską administracją, spółkami dystrybucyjnymi, etc.

Wśród andaluzyjskich firm uczestniczących w webinarze znaleźli się liderzy hiszpańskiej branży fotowoltaicznej, jak ASTROM Energy Investments, ELMYA, ECOINTEGRAL Ingenieria, GE&PE Ingenieria, INGENIA Solar Energy oraz PRODIEL .

W imieniu Agencji Extenda bardzo dziękujemy Kancelarii Compliance Partners Szpytka sp.k. oraz firmie I+D Energias za przeprowadzenie webinaru.