Wieczór Kultury Hiszpańskiej w Nysie

Jest to już 9 spotkanie poświęcone kolejnemu krajowi śródziemnomorskiemu – tym razem Hiszpanii.

Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji, które nie zawiodą zgromadzonej w tym dniu publiczności. Jedną z nich będzie pokaz flamenco w wykonaniu Agaty Makowskiej założycielki i właścicielki STUDIA SUEÑOS szkoły flamenco we Wrocławiu oraz paso doble w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej Katarzyny Stępień i Rafała Więckowskiego. Oprócz występów muzycznych, zgromadzeni goście będą mogli obejrzeć fragment spektaklu Mili Oya „Actividad Nocturna” w wykonaniu Uczniów IX Liceum im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu w języku hiszpańskim oraz prelekcje podróżnicze okraszone pięknymi zdjęciami.
Planowany jest także pokaz mody inspirowanej motywami hiszpańskimi, do którego kreacje przygotowała projektantka Liliana Mena. Podobnie jak w latach ubiegłych nastąpi otwarcie wystawy malarstwa prof. Moniki Kamińskiej.
Wymienionym atrakcjom będą również towarzyszyć dania z kuchni hiszpańskiej.
Jednym z głównych elementów Wieczoru będzie wyłonienie laureata wielkiego konkursu wiedzy o Hiszpanii.
 

Wstęp na Wieczór Hiszpański jest bezpłatny. Więcej informacji na temat rezerwacji biletów mogą Państwo znaleźć na stronie organizatora. Zapraszamy również do zapoznania się z programem wydarzenia. 

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów. 

      

 

Magdalena Walerysiak Aktualności