Wkrótce kolejna edycja Akademii Gitary

VIII edycja festiwalu Akademia Gitary odbędzie się między 14 sierpnia a 6 września. Rozpocznie ją wyjątkowy koncert inauguracyjny, podczas którego na scenie spotkają się francuski wirtuoz akordeonu Richard Galliano, wybitny gitarzysta klasyczny Łukasz Kuropaczewski oraz orkiestra Teatru Muzycznego pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Jak co roku, na wielkopolskie sceny zapraszamy najbardziej utalentowanych muzyków klasycznych oraz wirtuozów innych gatunków muzycznych, w tym flamenco, jazzu, rocka i bluesa. W gronie tegorocznych artystów znaleźli się m.in.: Marek Napiórkowski, Atom String Quartet, Woch & Guzik Duo, Petrit Çeku, Adriano Del Sal, Krzysztof Meisinger, Tomasz Zawierucha, Duo Arpeggione oraz Daniel Spaleniak.

Ten koncert to również prawdziwe święto dla miłośników muzyki flamenco na najwyższym poziomie. Stanowi wyjątkową okazję do posłuchania wirtuozowskiej gry, która nieustannie wprawia w zachwyt rzesze słuchaczy na całym świecie.

Tydzień po koncercie inauguracyjnym, 22 sierpnia, za sprawą Akademii Gitary w Poznaniu zagości światowa gwiazda muzyki flamenco – Gerardo Núñez. To, obok goszczącego na ubiegłorocznej edycji festiwalu Vicente Amigo, najważniejsza postać gitary flamenco na świecie. Grę Núñeza wyróżnia wyjątkowa wirtuozeria i umiejętność łączenia stylów muzycznych. Jego twórczość jest głęboko zakorzeniona w tradycji flamenco, jednak muzyk nie boi się czerpać także z innych gatunków, w tym szczególnie z jazzu.

Kulminacją działań popularyzujących gitarę – stanowiących główną misję festiwalu – jest planowany na 30 sierpnia 2015 Happening Gitarowy na poznańskim Starym Rynku, gromadzący rok rocznie kilkuset amatorów tego instrumentu.
 

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Więcej informacji o festiwalu oraz jego szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej Akademii  oraz na Facebooku.
 

 

Magdalena Walerysiak Aktualności