Hiszpańscy producenci owoców w Polsce

Producenci owoców z Andaluzji odwiedzą Warszawę i Kraków w dniach 25-29 września br. Nasze firmy zaprezentują cytrusy, owoce pestkowe i tropikalne. Będzie to świetna okazja dla polskich importerów, aby nawiązać nowe kontakty biznesowe z dostawcami andaluzyjskimi.

W tegorocznej misji producentów owoców do Polski wezmą udział następujące firmy:

  1. GoFruit (cytrusy, owoce pestkowe, uprawy w Sewilli, Walencji, Leridzie, Ekstremadurze) http://gofruit.es/

  2. Pérez Zara Agrícola (pomarańcze, awokado, mango) http://perezaragricola.com/
  3. Sol y Tierra de Sevilla Export (pomarańcze, brzoskwinie Saturn i zwyczajne, nektarynki, śliwki, kaki)

Andaluzja to jeden z najważniejszych producentów cytrusów w Hiszpanii. Sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiły w 2016 roku wzrost produkcji do ok. 2 mln ton, czyli o 12,3% więcej niż w kampanii 2015/2016. Nasz region, z około 31% udziałem w całkowitej produkcji cytrusów w Hiszpanii, zajmuje w rankingu drugie miejsce w kraju, tuż za Wspólnotą Walencji. Więcej informacji: https://extenda.pl/aktualnosci/rekordowe-dane-eksportu-cytrusow-z-andaluzji/

Wśród owoców uprawianych w Andaluzji, oprócz pomarańczy, występują owoce pestkowe, tropikalne (głównie awokado i mango), truskawki, maliny i inne owoce miękkie.

W roku 2016 andaluzyjski sektor rolno-spożywczy łącznie wyeksportował towary za rekordową kwotę 10 mld euro, tj. o 12,9% więcej niż w 2015 r.

Wszystkich Państwa zainteresowanych bezpośrednim kontaktem z eksporterami, którzy odwiedzą Polskę we wrześniu br., zapraszamy do kontaktu z naszym warszawskim biurem pod nr tel. +48 22 115 40 57 lub mailowo: extenda@extenda.pl  

Biuro Extenda jest oficjalnym przedstawicielem hiszpańskiego Regionu Andaluzji w Polsce, a jako instytucja publiczna nie jesteśmy pośrednikiem handlowym, a jedynie ułatwiamy kontakty firmom z naszego regionu. Współpraca z nami nie wiąże się dla polskich partnerów z żadnymi kosztami czy prowizjami.