Hiszpania jest trzecim największym producentem i eksporterem obuwia w Europie, zaraz po Włochach i Rumunii. Co prawda produkcja obuwia w samej Andaluzji wynosi ok. 2% produkcji krajowej, jednak wartość jednej pary jest wyższa niż średnia krajowa. Warto też zaznaczyć, że tradycja produkcji obuwia w Andaluzji ma ponad 100 lat.

W Andaluzji działa obecnie około 50 firm produkujących obuwie, z czego 10 eksportuje swoje produkty. Większość zakładów skupiona jest w Maladze oraz Sewilli. Głównymi rynkami zbytu są kraje europejskie, takie jak Wielka Brytania, Portugalia oraz Niemcy, spora część jest również eksportowana do Japonii i Meksyku. Warto zaznaczyć, że oprócz gotowego obuwia, firmy andaluzyjskie specjalizują się w produkcji części do butów. Wyroby te eksportowane są głównie do Maroka, Kolumbii oraz Tunezji.

W swojej ofercie firmy z Andaluzji posiadają obuwie różnego rodzaju, począwszy od obuwia specjalistycznego, używanego do jazdy konnej lub innych sportów, aż po eleganckie kozaki czy buty ślubne. Niektóre firmy wyspecjalizowały się na przykład w produkowaniu butów do tańca albo przeznaczonych do jazdy na motorze. Inni producenci natomiast oferują oryginalne, stylizowane na kowbojki kozaki, od razu kojarzące się z Andaluzją. Wyroby obuwnicze z Andaluzji cieszą się rosnącą popularnością wśród konsumentów z powodu wysokiej jakości wykonania oraz  oryginalnych projektów.

Osoby zainteresowane importem obuwia z Andaluzji oraz nawiązaniem współpracy z andaluzyjskimi firmami, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.