Sektor perfum oraz kosmetyków to kolejna gospodarcza wizytówka Andaluzji. W 2007 wartość wyeksportowanych z tego regionu artykułów kosmetycznych, perfumeryjnych oraz fryzjerskich osiągnęła 53 miliony euro, o prawie 18% więcej niż w roku poprzednim. Według danych Hiszpańskiego Instytutu Handlu Zagranicznego (ICEX), sektor ten wykazuje wyraźną tendencję wzrostową jeśli chodzi o eksport. W ciągu ostatnich czterech lat wzrósł on bowiem o 67%.

Liderem w międzynarodowej sprzedaży produktów kosmetycznych jest prowincja Grenada, natomiast głównymi rynkami zbytu dla tych artykułów są Francja, Portugalia, Szwajcaria oraz Maroko. Co roku andaluzyjskie firmy kosmetyczne oraz perfumeryjne promują się na włoskich targach „Cosmoprof”, uważanych za najważniejsze w tej kategorii. Extenda, Agencja Promocji Regionu Andaluzji, znajduje się wśród instytucji wspierających i obejmujących patronatem uczestnictwo andaluzyjskich firm z tego sektora.

Oferta andaluzyjskich firm obejmuje najbardziej różnorodne artykuły perfumeryjne oraz kosmetyczne, dostosowane do potrzeb konsumentów. Ciekawym i oryginalnym produktem, charakterystycznym dla Andaluzji, są kosmetyki wyprodukowane na bazie oliwy z oliwek, płynnego złota pochodzącego z tego regionu. Dzięki zdrowotnym właściwościom oraz naturalnym składnikom, cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko w Hiszpanii, ale również na rynkach zagranicznych.

Jeśli są Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy z andaluzyjskimi firmami sektora perfumeryjnego i kosmetycznego, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Warszawie.